MESAFELİ SATIŞ VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

TARAFLAR:

İşbu sözleşmede kullanılan kavram ve kısaltmaların açıklamaları aşağıda verilmiştir.

BABUR ARSLAN TURİZM TİCARET ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİ VE SANAYİ A.Ş.

Bundan sonra TRAVELIUM olarak anılacaktır.

 WEBSİTE: www.bobthedriver.com

ZİYARETÇİ: Siteyi kişisel iletişim bilgilerini vermeden okuyarak bilgilenme amaçlı ziyaret eden, kullanan şahıs veya şahıslar.

ÜYE/MÜŞTERİ/KULLANICI: Siteyi kullanmak için gereken asgari bilgileri girerek geçerli bir e-mail adresini ve bir şifreyi kullanan, Siteye bu yolla giriş yapan ve bunun için kişisel ve/veya kurumsal bilgilerini, telefon numarasını, hizmet detaylarını kendi rızasıyla veren kişi ya da kurumlar.

TÜKETİCİ: Web sitesinden satın alma hizmeti gerçekleştiren ve sözleşme altında adı, soyadı ve imzası olan kişi ve temsil ettiği kişileri temsil ederi.


TRANSFER REZERVASYON UYGULAMA ve DEĞİŞİKLİK ŞARTLARI:

Web Transfer hizmeti Web Sitesinde belirtilen Alınış Yeri ve Varış Yeri olarak belirtilen bölgeler arasında duraklamasız olarak yapılmaktadır. Yazılan adres belirtilen bölge dışındaysa TRAVELIUM rezervasyonu iptal ederek yapılan ödemenin iadesini işlemin yapıldığı Kredi Kartı veya Banka hesap numarasını yapar.

Yolcuların kimliği gösteren bir fotoğraflı belge ve transfer rezervasyon belgelerini yanında bulundurmaları gerekmektedir.

Web sitemizden yapılan transfer rezervasyonlarda hizmetin gerçekleşmesine 24 saat var ise transfer tarih ve araç tipi hariç tüm bilgilerde değişikliği yapılması web sayfamızda rezervasyonlarım bölümünde yapılabilmektedir.

Web sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz transfer hizmeti ile ilgili havayolunun uçuşu vaktinde gerçekleştirememesi, uçuş gecikmeleri, arızalanmaları, hava muhalefeti, hizmetin başlamasına veya devamına engel teşkil eden olumsuz koşullar, yol engeli, grev, terör, sis, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı transferi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda yolcunun tazminat hakkı yoktur. Bu durumlardan TRAVELIUM hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Web Sitemiz üzerinden yapılan her hangi bir rezervasyon, konfirme edilip ödemesi tamamen yapıldıktan ve sistem tarafından rezervasyon kodu oluştuktan sonra tamamlanmış sayılır.


Transfer hizmetleri ile ilgili değişiklik ve iptal işlemleri sadece web sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Transfer saati kullanıcı tarafından Transfer Planlama bölümünde seçilmektedir. Havalimanı transferlerinde uçuş saatinden yurtiçi uçuşlar en az 1 saat önce, yurtdışı uçuşlar 2 saat önce havalimanında olmanız gerektiğini unutmayınız. Yanlış yapılan saat seçimine bağlı olarak oluşabilecek aksaklıklardan TRAVELIUM sorumlu değildir.

Web sitemiz üzerinden satın aldığınız transferleriniz özel transfer hizmetinde olup, seçilen güzergâh dışında duraklama yapamaz ve yolcu alamaz.

Seyahatiniz ile ilgili oluşabilecek planlı uçuş gecikmelerden dolayı transfer hizmetinden 24 saat önce info@bobthedriver.com adresine PNR ile birlikte haber veriniz. Zamanında bildirilmeyen gecikmeler sebebiyle oluşabilecek aksaklıklardan TRAVELIUM sorumlu değildir.

TRAVELIUM kaynaklı 15 (on beş) dakikalık gecikmeden dolayı ücretsiz transfer hakkı verilmez.

ÜYE KAYNAKLI GECİKMELER

Adresten alımlarda araç üyeyi 15 dakikaya kadar ücretsiz bekler. 15 dakika beklemeden sonra üye aranarak aracın gelmiş olduğu bilgisi verilir.

Üye ’ye ulaşılamaz ise araç geri döner ve üye, gerçekleşmemiş transfer için rezervasyon yaptırmış olduğu ilgili güzergâhın transfer bedeli hiçbir şekilde iadesi yapılmaz.


Rezervasyon yapılan Havayolu ve uçuş numarası aynı olmak koşulu ile Uçak gecikmelerinde üyeden bekleme ücreti alınmamaktadır.


GENEL ŞARTLAR:

Web sitemize üye olan kullanıcı verdiği tüm bilgilerin doğruluğunu garanti eder. Kullanıcı kendisine ait kullanıcı adı ve şifresini başkasına vermemeyi taahhüt eder. Kullanıcı kendi şifresi ile yapılan tüm işlemlerden ve bu işlemlerden dolayı doğabilecek mali/cezai tüm sonuçlardan sorumludur.

Web sitemi de. Seyahat bilgileri bölümünde, satın almak istediğiniz rezervasyonun eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi için gerekli bilgiler, vs. mevcuttur. Bu bilgiler transfer işleminizin eksiksiz gerçekleşmesi için TRAVELIUM tarafından talep edilmektedir. Rezervasyon sırasında telefon numarasının tam ve eksiksiz bildirilmesi müşteri sorumluluğundadır, yanlış girilen bilgilerden ( tarih, saat, adres ve açıklama ) dolayı yaşanacak problemlerden acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Web sayfamızda kullanılan transfer satış sisteminde oluşabilecek teknik ve sistem arıza ve hatalarından internet iletişiminde oluşabilecek aksaklıklardan, burada yazılı olanlarla sınırlı olmamak kaydı ile ( uzun süreli elektrik kesintisi vs.) oluşabilecek durumlardan dolayı sitemizin herhangi bir sorumluluğu yoktur.
FATURALAMA, ÜCRET VE ÖDEME ŞARTLARI:

Web sitemiz üzerinden yapacak olduğunuz transfer işlemlerinizde, seçmiş olduğunuz bölge ve araç tipine ait ücret ve kuralları ödeme seçenekleri bölümünde gösterilmektedir. Müşterilerimiz bu kuralları okuyup onayladıktan sonra işlem yapılabilmektedir.

Web sitemiz üzerinden kredi kartı  ile yapacağınız transfer rezervasyonlarında sistem tarafından verilen opsiyon süresine kadar hizmetin satın alınması gerekmektedir. TRAVELIUM sistemin vermiş olduğu opsiyonu öne çekme hakkına sahiptir. Bu durumda verilmiş olan yeni opsiyon süresine kadar transfer hizmetinin satın alınması gerekmektedir. Buna bağlı olarak oluşabilecek aksaklıklardan TRAVELIUM sorumlu değildir.

Web sitemiz üzerinde görüntülenen ücretler rezervasyonun yapıldığı gün için geçerlidir. TRAVELIUM uygulamakta oldukları ücretleri, haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Rezervasyonunuzu yaptırmış olmanıza rağmen, hizmeti satın alım sürecinden önce olabilecek fiyat artışları ve devletçe vergi oranlarında yapılacak yeni uygulamalar, zamlar ya da yeni kararlar ile döviz kurları veya buna benzer durumlar nedeniyle oluşabilecek farkları havayolu yolcudan talep edebilecektir. Bu durumdan TRAVELIUM sorumlu tutulamaz.

Web sitemiz üzerinde yer alan ücretler sadece web sitesi üzerinden satın alımlarda geçerlidir.

Aynı gün içinde aynı kredi kartı ile en fazla 6 ayrı rezervasyon için satın alma işlemi yapılabilmektedir.

Web sitemiz üzerinden satın aldığınız transferleriniz için fatura düzenleme süresi V.U.K. gereğince ay atlamamak koşulu ile hizmet gerçekleştiği tarihten itibaren 7 gündür.

Talep edilen hizmetin iptal-iade edilmesi sonucu ortaya çıkan iade ücreti en geç 21 gün içerisinde ödemenin yapıldığı Kredi Kartı veya havale işleminin yapıldığı banka hesabına iadesi yapılır.


ARAÇ, YOLCU VE BAGAJ KULLANIM ŞARTLARI:

Web sitemiz üzerinden yapılan transfer rezervasyonlarında TRAVELIUM ‘un kendi koşulları geçerlidir. Web sitesi üzerinden yapılan transfer hizmetinde araç kişi kapasiteleri belirtilmiştir. Her araç için rezervasyon sırasında belirtilmiş olan yolcu kapasitesi üzerinde sayı alınamaz.

Transfer işlemlerinde tek başına çocuk rezervasyonu yapılamamaktadır. Mutlaka 1 yetişkin ile beraber rezervasyon yapılabilmektedir.

Bebek veya çocuk koltuğu talepleri, müsaitlik dâhilinde araçta bulunabilir. Müsaitlik yok ise misafirin itiraz hakkı yoktur.

TRAVELIUM gerekli durumlarda araç tipini bir üst araç tipi ile değiştirebilir. Bu durumda müşterinin tazminat hakkı doğmaz.

Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk yolcuya aittir. Yolcu, aracın tabi olduğu yasa ve teamüllere uymakla mükelleftir. Araçta unutulan bagajlardan ve el çantalarından ve içinde bırakılacak eşyalardan TRAVELIUM sorumlu tutulamaz.

Ağırlığı ne olursa olsun çuval, sandık, teneke kaplar, akıcı, kokucu, patlayıcı, radyoaktif ve yanıcı maddelerin nakli yasaktır. Yolcunun alıkoyduğu, bagaja teslim etmediği eşyalardan TRAVELIUM sorumlu değildir.

Transfer esnasında araçta, araca zarar verecek gıda ve içeceklerin tüketilmesi yasaktır.

Yolcu işbu sözleşmeyi kredi kartı ödemesi ile  herhangi bir sebeple imzalayamamış olsa dahi, taraflar arasında geçerli olacak sözleşme şartlarını, internet sitesi veya ilanlar ile öğrenmiş olup, hizmeti sözleşmedeki yazılı şartlarda almayı kabul etmiştir.

Her bir araç için bagaj ve bavul kapasitesi araç tanımlama sayfasında belirtilmiş olup, fazla bagaj sebebiyle transfer aksamasına veya gerçekleşmemesi sebebiyle oluşabilecek aksaklıklardan TRAVELIUM sorumlu değildir.

Rezervasyon sırasında bildirilmeyen bisiklet, evcil hayvan ve golf çantaları kabul edilmeyecektir.

Eğer; tekerlekli sandalye ile seyahat ediyorsanız lütfen tekerlekli sandalyenin katlanabilir olup olmadığını rezervasyon formunda belirtiniz veya info@bobthedriver.com adresine konu ile ilgili detaylı bilgi veriniz.

Bagajların tam ve eksiksiz araçlara yüklenmesi ve araçtan teslim alınması müşteri sorumluluğundadır. Transfer sürücüsü alkol ya da uyuşturucu etkisindeki veya şoför ve araç güvenliğini tehlikeye atan yolcuları taşımama hakkına sahiptir. Rehber ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle ilgili bildirdiği kurallara uyacağını; 3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.


SÖZLEŞMENİN SÜRESİ:

Sözleşmenin süresi; İş bu sözleşme; söz konusu kayıt formunun düzenlendiği tarihte yürürlüğe girer ve herhangi bir ihtilaf vukuu bulmaz ise konuğun aldığı hizmet bittiğinde kendiliğinden sona erer. İhtilaf vukuunda ihtilafın kesin çözümüne kadarki dönemde bu sözleşme ilişkisi geçerli olacaktır.

Bu web Sitesinin kullanımından ve/veya Yasal Uyarı metninde yer alan koşul ve hükümlere ilişkin ya da Site içeriği ile bağlantılı olarak çıkabilecek uyuşmazlıklarda, site içeriği alternatif dillerde de kullanılmış olsa Türkçe Yasal Uyarı metni esas olup, İstanbul, Çağlayan Mahkeme ve İcra Daireleri münhasır yetkilidir.

Sözleşmeye Kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TURSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

PAKET TUR

Tüketiciye 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun ve 14.01.2015 tarihli paket tur sözleşmeleri yönetmenliği hükümleri doğrultusunda; yolculuk öncesi bilgilendirme yapılmış, TÜKETİCİ WEB SİTESİNİ OKUMUŞ, TÜM KOŞULLARI KABUL ETMİŞ ve aşağıdaki şartlarla iş bu sözleşme düzenlenmiştir.

KONU

İşbu sözleşmenin konusu: Tüketicinin TRAVELIUM’ ait nitelikleri, satış fiyatı TRAVELIUM ’un web sitesinde yer  alan hizmetin ve Satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Paket Tur sözleşmeleri Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi hakkındadır.
PAKET TUR SÜRESİ

Paket tur …/…/…. hareket tarihi …/…/…. Dönüş tarihi olmak üzere toplam … Gece …. Gündür. Paket turun başlangıç yeri ……….. ve bitiş yeri……….dir

*Tüketicinin Adı Soyadı:

*Adres:

*Tel:

*Gsm

*Ev:

*İş:

*Doğum Tarihi:

*E-mail:

*Tc Kimlik No:


GENEL HÜKÜMLER

1)TRAVELIUM ile tüketici arasında kayıt esnasında akit olunan iş bu sözleşme hükümleri tüketici tarafından okunmuş ve kendisi ile birlikte aynı geziye katılacağını bildirdiği diğer şahısların adına da aynı şartlar altında kayıtların yapılmasını talep ve kabul ederek imzalamıştır.

2)Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan katılımcı/lar adına taraf olduğunu ve onları temsil ve ilzam ettiğini bildiren tüketici, kendisine ilgili yasal mevzuat kapsamında yapılan ön bilgilendirme ile web sitesi içeriklerinden katılımcıya bilgi vermekle yükümlü ve sorumludur. Bu doğrultuda tüketicinin ziyaret ettiği web sitesi katılımcı tarafından ziyaret edilmiş sayılır.

Tüketici, kendisinin ve sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan katılımcı/ların bilgilerinin doğru olarak verilmesi ve sözleşmeye işlenmesinden sorumludur. Kimlik ve iletişim bilgilerinin hatalı bildirilmesi nedeniyle meydana gelebilecek neticelerden (örn. Havayolu cezası, vize sorunu vs ) TRAVELIUM sorumlu değildir.

Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzaların olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici(ler)nin TRAVELIUM aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler ve TRAVELIUM ’un tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde TRAVELIUM ‘un sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye, sözleşmede imzası olmadığı iddiasında olan tüketicilere her ne nam altında olursa olsun ödemiş olduğu fazla bedeller için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını web sitesi vasıtası ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir.

3) TRAVELIUM, geziye katılan tüketicilerle, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin TRAVELIUM ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; araçların programlarında gösterilen saatlerde hareket yerinde bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, arızalanmalarından, sis, fırtına, tipi ve her türlü hava koşullarından, yol engeli gibi sebeplerden, yol güzergahlarını değiştirmelerinden, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, doğal afetler izinsiz yada izinli gösteri ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü force majör hali veya bunlara benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan , maddi manevi hasarlı kazalardan konaklama tesislerinin eksik veya hatalı hizmetlerinden , TRAVELIUM işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını doğrudan doğruya sorumlu olmadığı taraflar bilmektedirler.

Bu nedenle TRAVELIUM, tüketiciye karşı asıl sorumlu gibi müşterek ve müteselsil borçlu değildir. Tüketici bu gibi aksaklık ve kaza durumlarında öncelikle maddi manevi taleplerini asli sorumlulardan talep ve tahsil cihetine gidecektir. Alacağını tamamen alamadığı durumlarda kusursuz sorumluluk kaideleri dahilinde acentadan talep olunabilecek miktar, asli sorumlulardan tahsil edilemeyen miktar olabilecektir. Bu bedel hiçbir zaman tur bedelinin %60 ını geçemez.

4)Satın alınan hizmete VİZE HARÇLAR, İŞLEMLERİ ve HİZMETLERİ dâhil değildir. TRAVELIUM ‘un vize alma taahhüdü yoktur. Vize ve pasaport işlemleri tüketiciye aittir.

5)Vaki iptal bildirimi, her tüketiciye münferiden yapılabileceği gibi, yüksek tirajlı 2 gazetenin Türkiye baskısında ilan yolu ile genel olarak yapılabilir.

6)Tüketicinin satın almış olduğu tur programındaki gezinin başlamasından sonra meydana gelen değişikliklerden TRAVELIUM sorumludur. TRAVELIUM  tüketici aleyhine olduğu ve zarar gördüğü aşikar değişiklikleri, gezi sırasında veya gezi sonrasında TÜRSAB TURİZM TÜKETİCİLERİ TALEPLERİNİ DEĞERLENDİRME ÇİZELGESİ hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek hizmetler ile de telafi yoluna gidebilir.

Ek veya ikame hizmetlerin tüketici tarafından alınıp kullanılmış veya tüketilmiş olması tüketicinin bedel iadesi ve tazminat hakları ortadan kaldırır.

7)Tüketicinin başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde turu terk ettiğini TRAVELIUM yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek ve durumu bir tutanak altına aldırmak zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

8)Tüketicinin satın aldığı tur programının şikâyet ettiği halde sonuna kadar kullanması, şikâyetçi olduğu hususlar ile ilgili ikamet, hizmet ve iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.

9)Tüketicinin tur başlamadan etik ahlak ve genel tur kurallarına aykırı hareket etmesi halinde TRAVELIUM, durumu gerekçeli olarak tüketiciye bildirmek ve tur ücretini iade etmek koşulu ile müşteriyi tura almamak hakkına sahiptir. Tur başladıktan sonra tüketici, etik ahlak ve genel tur kurallarına aykırı davranırsa, durum bir tutanakla tespit edilir ve müşteri ile maiyetindekiler turdan çıkarılır. Bu durumda müşteriye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Bu madde sözleşmenin imzası ile tüketici tarafından kabul edilmiş olur.

10) TRAVELIUM sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatı hesaplamasında TÜRSAB TURİZM TÜKETİCİLERİ TALEPLERİNİ DEĞERLENDİRME ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

11)Fotoğraf turlarında rehberlik hizmeti verilmemektedir. Ancak bunun yerine turda profesyonel bir fotoğrafçı bulunmaktadır. TRAVELIUM turla ilgili fotoğrafçı ismini belirtmiş olsa dahi aynı nitelikleri haiz bir başka profesyonel fotoğrafçı ile değiştirme hakkına sahiptir. Turun niteliği gereği profesyonel fotoğrafçı tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu nedenle programda sarkmalar söz konusu olabilir.

Bu durumda tüketici/ler herhangi bir itirazda bulunamaz.

12) TRAVELIUM iş bu sözleşme kapsamında tüketiciye/tüketicilere ait elde etmiş olduğu kişisel verileri sözleşme konusu turun gerçekleşmesi için işleyebilir, ilgililerle paylaşabilir. Tüketici iş bu sözleşmeyi web sitesi üzerinden almakla buna peşinen rıza göstermiş olur.
SÖZLESMENİN ESASLI UNSURLARINDA DEĞİŞİKLİK

1) TRAVELIUM sözleşmede kararlaştırılan fiyatı gerekçesinin ve nasıl hesaplanacağının sözleşmede öngörülen hareket tarihinden en az 20 gün öncesinden katılımcıya yazlı olarak bildirmek koşuluyla bedelinin %5 ni geçmeyecek şekilde sözleşmede bedelinin döviz cinsinden belirlendiği yurt dışına yönelik paket turlarda fiyat değişikliğinin döviz kurunda meydana gelen olağan dışı değişikliklerden kaynaklanması, fiyat değişikliğinin yakıt giderindeki olağandışı değişiklerden kaynaklanması ve fiyat değişikliğinin liman, havaalanı gibi yerlerde tahsil edilen vergi, resim harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden meydana gelen değişikliklerden kaynaklanması halinde değiştirebilir.

2) TRAVELIUM esaslı sözleşme değişikliklerini ve bunun fiyat üzerindeki etkilerini tüketiciye derhal bildirecektir. Sözleşmenin esaslı unsurlarından birisinin değişmesi halinde tüketici bu değişikliği kabul edebileceği gibi, yapılan değişikliği kabul etmediğini

TRAVELIUM ‘a yazılı olarak bildirmek koşuluyla aşağıdaki seçimlik haklarından birisini kullanabilir.

a)DÜZENLEYİCİ veya ARACI tarafından sunulan eşit veya daha yüksek değerde başka bir tura ek bedel ödemeksizin katılma

b)Fiyat farkının kendisine iade edilmesi şartıyla daha düşük değerde bir paket tura katılma

c)Herhangi bir bedel ödemeksizin sözleşmeden dönme
EV-HAVALİMANI-EV TRASFERLERİ

Bu hizmetle ilgili olarak TRAVELIUM’un sorumluluğu sadece transfer bedelini ödemekle sınırlıdır. Transfer sırasında olası kazalarda doğrudan sorumlu olan taşıyıcı firmadır. GAZELLA bu hizmette ilgili olarak hiçbir sorumluluk kabul etmemekte olup tüketici iş bu sözleşmeyi imzalamak ve/veya transfer hizmetini kullanmakla bu şartları kabul etmiş olur.

TRAVELIUM, yurt içi turlarında İstanbul, Ankara(Merkez), İzmir(Merkez) şehirlerinden tura katılan tüketicilerine ev-havalimanı-ev transferi hizmetini ücreti karşılığında verebilir. Ancak fotoğraf turları için bu hizmetler kesin olarak verilmemektedir.

Ev-Havalimanı-Ev transferleri aksi belirtilmedikçe her aile için bir araç olarak verilmektedir. TRAVELIUM, tura ait uçağın kalkışından 3 saat önce havalimanında olunacak şekilde zamanlamayı yapıp, aracın tüketici adresinden hareket edeceği saatini tüketiciye bildirecektir.

Tüketici sözleşmede belirttiği bu adreste TRAVELIUM ‘in bildirdiği saatte hazır olmak zorundadır. Aksi takdirde gecikmelerden TRAVELIUM sorumlu olmayacaktır. Yine tur sonunda TRAVELIUM ‘in yetkilendirdiği araç tüketiciyi hava limanından alıp daha önce sözleşmede belirtilen adrese transferi sağlanacaktır.

Tüketici Atatürk Havalimanı haricindeki havalimanlarında şoförle buluşamaması durumunda daha önce kendisine bildirilen TRAVELIUM yetkilisini ya da turda beraber olduğu rehberini telefonla aramakla ve durum bilgisi vermekle yükümlüdür. Tüketicinin transfer için belirtilen saatte belirtilen adreste hazır olmaması havalimanlarına kadar olan güzergahta olabilecek trafik kazaları yol çalışmaları yolun trafiğe kapatılması, hava durumu nedeni ile trafiğin kapalı olması kolluk kuvvetlerinin araç kontrolleri ve aramaları, doğal afetler , terör hareketleri , izinsiz yada izinli gösteri ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü force majör hali nedeniyle yaşanacak gecikmelerden ve bu gecikmelerde dolayı Tüketicinin tura katılamamasından TRAVELIUM sorumlu değildir.

Transfer öncesi ya da sırasında araç yada şoförden kaynaklı bir sorun söz konusu olur veya TRAVELIUM sorunu gideremezse, tüketici’yi ilgili şehrin ticari taksisine binmesini ve bu bu bedeli fiş/fatura TRAVELIUM den ücretini tahsil etmesini istiyebilirler.


ÖDEMELER

Kayıt anında tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. Ödemesi yapılmayan Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezarvasyon iptal edilir. Bu durumda peşin alınan gezi bedelinin %35’ i ade edilmeyerek cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

Ödemeler ödemenin yapıldığı günkü merkez bankası efektif satış Euro kuru baz alınarak tahsil edilecektir.


İPTAL-VAZGEÇME-DEĞİŞİKLİKLER

1) TRAVELIUM gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. Ödediği tur ücreti (vize ve harç ücretleri hariç ) ve tüketici (ler) borç altına sokan tüm belgeleri 14 gün içinde tüketici (ler) ye iade edilir.

2)Tüketicinin web sitesinden satın aldığı turu, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar TRAVELIUM’ yazılı olarak bildirmek koşuluyla istediği kişiye devir hakkı mevcuttur. Paket tur sözleşmesini devreden ve devralan, TRAVELIUM’ a karşı bakiye tutarın ve söz konusu devirden doğan tüm ek masrafların mahkul olması ve DÜZENLİYİCİ veya ARACI tarafından katlanılan gerçek maliyeti aşmaması kaydıyla ödenmesinden müteselsilden sorumludur.

3)Tüketicinin başlangıcının kaçırdığı tura sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmesi durumunda, TRAVELIUM, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir.

Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

4)Mücbir sebepler: yer sarsıntısı, yangın, yanardağ patlaması, sel, fırtına, kasırga, sis, çığ, yıldırım gibi ve bunlarla sınırlı olmaksızın doğal afetler veya salgın hastalıklar ile nükleer, kimyasal felaket veya serpintiler ile salgın hastalıklar ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzer durumlar ve olaylar ile olağanüstü haller ve olumsuz hava koşulları yol engeli, görev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir.

Ayrıca Türkiye’de sınır komşularından veya paket tur tur kapsamında gidilecek ülke /ülkelerde, sınır kapılarında ve /veya sınır kapısına komşu ülkede, uluslar arası hava kara ve deniz ulaşımının engelleyen olağan üstü hallerde savaş veya seferberlik halleri, halk ayaklanmaları, saldırı veya terör hareketleri, sabotajlar, isyanlar, işgal ve iç savaş, devrim, ayaklanma, zorla el koyma, askeri darbe veya yönetime zorla el konulması, sivil kargaşalar endüstriyel anlaşmazlıklar, hükümet yaptırımları, ambargo, görevler, lokavtlar, limanların kapalı veya dolu olması bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü olağan üstü haller veya çalışanları işten alıkoyabilecek haller de taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir.

5) TRAVELIUM, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 20 gün öncesine kadar kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtmiş ve gezilecek yer olarak    gösterilmiş    yerlerin    ziyaret    sıralarının    değiştirebilir.    Bu durumda tüketicinin    tazminat    hakkı  doğmaz


EKSİK İFA

1)Tüketici, sözleşmenin ifası sürecinde ortaya çıkan her türlü eksikliği TRAVELIUM’ a derhal bildirmek zorundadır bu eksiklik giderilmediği taktirde tüketicinin sözleşme bedelinden indirim talep etme hakkı vardır. TRAVELIUM ‘un paket tur başladıktan sonra önemli bir yükümlülüğünü yerine getirmediği veya getiremeyeceği tespit edildiğinde, TRAVELIUM paket turun devam etmesi için tüketiciye ilave maliyet getirmeyen eş değerde alternatif düzenlemeler sunar ve tüketiciye teklif edilen hizmetlerle sunulan hizmetler arasında fark tazmini eder.

2)Sözleşmeden dönülmesi durumunda, TRAVELIUM, tüketicinin paket tura başladığı yere veya üzerinde anlaşılan başka bir yere ücretsiz naklini sağlayacaktır ve zorunlu konaklama olması halinde yapılan giderleri karşılayacaktır.

SÖZLEŞMENİN FESHİ

1)Tüketici feshi talebini TRAVELIUM’ e yazılı olarak bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Tüketici tarafından turun başlamasından en az 30 (otuz gün) önce yapılan fesih bildirilerinden, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerinden doğan masraf hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın

TRAVELIUM, Tüketicinin ödemiş olduğu bedeli kendisine iade edecektir.

Tüketici veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep halleri, tüketicinin,  tur sözleşmesinin hükümlerinden herhangi birinin yerine getirilmesine engel olacak derecedeki ağır kaza tedavi gerektiren ağır hastalık ölüm halleri TÜKETİCİ için mücbir sebep hali kabul edilir. Tüketici mücbir sebebin varlığını resmi kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Tüketicinin gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya bu maddede belirtilen mücbir sebep nedenleri ile paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile fesih bildiriminde bulunması halinde ödenmesi zorunlu vergi, harç  v.b yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile 3. Kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olamayan bedeller hariç olmak üzere herhangi bir kesinti yapılmaksızın tüketicinin ödemiş olduğu bedel fesih bildirimi TRAVELIUM e ulaşmasından itibaren 14 gün içinde tüketiciye iade edilir.

2) Turun başlamasına 30 günden daha az 15 günden fazla kalan süre içinde yapılan fesihlerde tur bedelinin %50 si kesilerek bakiyesi tüketiciye iade edilir. turun başlamasından 15 günden daha az bir zaman kala feshi gerçekleşirse tüketiciye herhangi bir iade yapılmaz.

3)Tüketicinin gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala feshi bildiriminde bulunması halinde ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilecektir.

4) TRAVELIUM, feshi bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren on dört gün içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu bedeli kendisine iade etmeyi kabul eder.


SORUMLULUKTAN KURTULMA

1) TRAVELIUM, sözleşmeye aykırılığın aşağıdaki hallerde kaynaklanması durumunda sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilmesinden doğan zararlardan sorumlu tutulamaz:

a)Katılımcının kusurun bulunması.

b)Sözleşmenin ifası sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması.

c)Mücbir sebebin bulunması.

ç) Tur düzenleyicisinin aracısının veya bağımsız hizmet sağlayıcısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi.

d) Turun düzenlenmesi için ön görülen asgari katılım sağlanamaması nedeniyle iptal edilmesi ve iptalin sözleşmede öngörülen sürede turun başlamasından en az 20 gün önce yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirilmiş olması.

2) TRAVELIUM, düzenlenmiş olduğu turlarında, turu gerçekleştirecek gemiden kaynaklanan ve  TRAVELIUM  tarafından gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri arıza, gecikme ve iptalden (rotanın veya limanın değişmesi, hava koşulları vs.) sorunlu olmayacaktır.

3) TRAVELIUM , tura ait uçağın gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri kendisinden kaynaklanmayan sebeplerden veya mücbir sebeplerden dolayı

Kalkmaması sonucunda tüketicinin, uğradığı zararlardan dolayı sorunlu tutulamaz.


WEB SİTESİ

Tüketici, işbu sözleşmeyle birlikte TRAVELIUM in tur hakkında web sitesinde yer alan bilgileri okuyup kabul ettiğini beyan eder.

Hizmet Alan(lar) Adına İmzalayanın Adı/Tarih/İmza:

TRAVELIUM  Adına Tarih/İmza:

Güncelleme Tarihi: 01/11/2017
 

ENGLISH TARAFLAR:

TARAFLAR:

İşbu sözleşmede kullanılan kavram ve kısaltmaların açıklamaları aşağıda verilmiştir.

BABUR ARSLAN TURİZM TİCARET ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİ VE SANAYİ A.Ş.

Bundan sonra TRAVELIUM olarak anılacaktır.

 WEBSİTE: www.bobthedriver.com

ZİYARETÇİ: Siteyi kişisel iletişim bilgilerini vermeden okuyarak bilgilenme amaçlı ziyaret eden, kullanan şahıs veya şahıslar.

ÜYE/MÜŞTERİ/KULLANICI: Siteyi kullanmak için gereken asgari bilgileri girerek geçerli bir e-mail adresini ve bir şifreyi kullanan, Siteye bu yolla giriş yapan ve bunun için kişisel ve/veya kurumsal bilgilerini, telefon numarasını, hizmet detaylarını kendi rızasıyla veren kişi ya da kurumlar.

TÜKETİCİ: Web sitesinden satın alma hizmeti gerçekleştiren ve sözleşme altında adı, soyadı ve imzası olan kişi ve temsil ettiği kişileri temsil ederi.


TRANSFER REZERVASYON UYGULAMA ve DEĞİŞİKLİK ŞARTLARI:

Web Transfer hizmeti Web Sitesinde belirtilen Alınış Yeri ve Varış Yeri olarak belirtilen bölgeler arasında duraklamasız olarak yapılmaktadır. Yazılan adres belirtilen bölge dışındaysa TRAVELIUM rezervasyonu iptal ederek yapılan ödemenin iadesini işlemin yapıldığı Kredi Kartı veya Banka hesap numarasını yapar.

Yolcuların kimliği gösteren bir fotoğraflı belge ve transfer rezervasyon belgelerini yanında bulundurmaları gerekmektedir.

Web sitemizden yapılan transfer rezervasyonlarda hizmetin gerçekleşmesine 24 saat var ise transfer tarih ve araç tipi hariç tüm bilgilerde değişikliği yapılması web sayfamızda rezervasyonlarım bölümünde yapılabilmektedir.

Web sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz transfer hizmeti ile ilgili havayolunun uçuşu vaktinde gerçekleştirememesi, uçuş gecikmeleri, arızalanmaları, hava muhalefeti, hizmetin başlamasına veya devamına engel teşkil eden olumsuz koşullar, yol engeli, grev, terör, sis, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı transferi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda yolcunun tazminat hakkı yoktur. Bu durumlardan TRAVELIUM hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Web Sitemiz üzerinden yapılan her hangi bir rezervasyon, konfirme edilip ödemesi tamamen yapıldıktan ve sistem tarafından rezervasyon kodu oluştuktan sonra tamamlanmış sayılır.


Transfer hizmetleri ile ilgili değişiklik ve iptal işlemleri sadece web sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Transfer saati kullanıcı tarafından Transfer Planlama bölümünde seçilmektedir. Havalimanı transferlerinde uçuş saatinden yurtiçi uçuşlar en az 1 saat önce, yurtdışı uçuşlar 2 saat önce havalimanında olmanız gerektiğini unutmayınız. Yanlış yapılan saat seçimine bağlı olarak oluşabilecek aksaklıklardan TRAVELIUM sorumlu değildir.

Web sitemiz üzerinden satın aldığınız transferleriniz özel transfer hizmetinde olup, seçilen güzergâh dışında duraklama yapamaz ve yolcu alamaz.

Seyahatiniz ile ilgili oluşabilecek planlı uçuş gecikmelerden dolayı transfer hizmetinden 24 saat önce info@bobthedriver.com adresine PNR ile birlikte haber veriniz. Zamanında bildirilmeyen gecikmeler sebebiyle oluşabilecek aksaklıklardan TRAVELIUM sorumlu değildir.

TRAVELIUM kaynaklı 15 (on beş) dakikalık gecikmeden dolayı ücretsiz transfer hakkı verilmez.

ÜYE KAYNAKLI GECİKMELER

Adresten alımlarda araç üyeyi 15 dakikaya kadar ücretsiz bekler. 15 dakika beklemeden sonra üye aranarak aracın gelmiş olduğu bilgisi verilir.

Üye ’ye ulaşılamaz ise araç geri döner ve üye, gerçekleşmemiş transfer için rezervasyon yaptırmış olduğu ilgili güzergâhın transfer bedeli hiçbir şekilde iadesi yapılmaz.


Rezervasyon yapılan Havayolu ve uçuş numarası aynı olmak koşulu ile Uçak gecikmelerinde üyeden bekleme ücreti alınmamaktadır.


GENEL ŞARTLAR:

Web sitemize üye olan kullanıcı verdiği tüm bilgilerin doğruluğunu garanti eder. Kullanıcı kendisine ait kullanıcı adı ve şifresini başkasına vermemeyi taahhüt eder. Kullanıcı kendi şifresi ile yapılan tüm işlemlerden ve bu işlemlerden dolayı doğabilecek mali/cezai tüm sonuçlardan sorumludur.

Web sitemi de. Seyahat bilgileri bölümünde, satın almak istediğiniz rezervasyonun eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi için gerekli bilgiler, vs. mevcuttur. Bu bilgiler transfer işleminizin eksiksiz gerçekleşmesi için TRAVELIUM tarafından talep edilmektedir. Rezervasyon sırasında telefon numarasının tam ve eksiksiz bildirilmesi müşteri sorumluluğundadır, yanlış girilen bilgilerden ( tarih, saat, adres ve açıklama ) dolayı yaşanacak problemlerden acentemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Web sayfamızda kullanılan transfer satış sisteminde oluşabilecek teknik ve sistem arıza ve hatalarından internet iletişiminde oluşabilecek aksaklıklardan, burada yazılı olanlarla sınırlı olmamak kaydı ile ( uzun süreli elektrik kesintisi vs.) oluşabilecek durumlardan dolayı sitemizin herhangi bir sorumluluğu yoktur.
FATURALAMA, ÜCRET VE ÖDEME ŞARTLARI:

Web sitemiz üzerinden yapacak olduğunuz transfer işlemlerinizde, seçmiş olduğunuz bölge ve araç tipine ait ücret ve kuralları ödeme seçenekleri bölümünde gösterilmektedir. Müşterilerimiz bu kuralları okuyup onayladıktan sonra işlem yapılabilmektedir.

Web sitemiz üzerinden kredi kartı  ile yapacağınız transfer rezervasyonlarında sistem tarafından verilen opsiyon süresine kadar hizmetin satın alınması gerekmektedir. TRAVELIUM sistemin vermiş olduğu opsiyonu öne çekme hakkına sahiptir. Bu durumda verilmiş olan yeni opsiyon süresine kadar transfer hizmetinin satın alınması gerekmektedir. Buna bağlı olarak oluşabilecek aksaklıklardan TRAVELIUM sorumlu değildir.

Web sitemiz üzerinde görüntülenen ücretler rezervasyonun yapıldığı gün için geçerlidir. TRAVELIUM uygulamakta oldukları ücretleri, haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Rezervasyonunuzu yaptırmış olmanıza rağmen, hizmeti satın alım sürecinden önce olabilecek fiyat artışları ve devletçe vergi oranlarında yapılacak yeni uygulamalar, zamlar ya da yeni kararlar ile döviz kurları veya buna benzer durumlar nedeniyle oluşabilecek farkları havayolu yolcudan talep edebilecektir. Bu durumdan TRAVELIUM sorumlu tutulamaz.

Web sitemiz üzerinde yer alan ücretler sadece web sitesi üzerinden satın alımlarda geçerlidir.

Aynı gün içinde aynı kredi kartı ile en fazla 6 ayrı rezervasyon için satın alma işlemi yapılabilmektedir.

Web sitemiz üzerinden satın aldığınız transferleriniz için fatura düzenleme süresi V.U.K. gereğince ay atlamamak koşulu ile hizmet gerçekleştiği tarihten itibaren 7 gündür.

Talep edilen hizmetin iptal-iade edilmesi sonucu ortaya çıkan iade ücreti en geç 21 gün içerisinde ödemenin yapıldığı Kredi Kartı veya havale işleminin yapıldığı banka hesabına iadesi yapılır.


ARAÇ, YOLCU VE BAGAJ KULLANIM ŞARTLARI:

Web sitemiz üzerinden yapılan transfer rezervasyonlarında TRAVELIUM ‘un kendi koşulları geçerlidir. Web sitesi üzerinden yapılan transfer hizmetinde araç kişi kapasiteleri belirtilmiştir. Her araç için rezervasyon sırasında belirtilmiş olan yolcu kapasitesi üzerinde sayı alınamaz.

Transfer işlemlerinde tek başına çocuk rezervasyonu yapılamamaktadır. Mutlaka 1 yetişkin ile beraber rezervasyon yapılabilmektedir.

Bebek veya çocuk koltuğu talepleri, müsaitlik dâhilinde araçta bulunabilir. Müsaitlik yok ise misafirin itiraz hakkı yoktur.

TRAVELIUM gerekli durumlarda araç tipini bir üst araç tipi ile değiştirebilir. Bu durumda müşterinin tazminat hakkı doğmaz.

Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk yolcuya aittir. Yolcu, aracın tabi olduğu yasa ve teamüllere uymakla mükelleftir. Araçta unutulan bagajlardan ve el çantalarından ve içinde bırakılacak eşyalardan TRAVELIUM sorumlu tutulamaz.

Ağırlığı ne olursa olsun çuval, sandık, teneke kaplar, akıcı, kokucu, patlayıcı, radyoaktif ve yanıcı maddelerin nakli yasaktır. Yolcunun alıkoyduğu, bagaja teslim etmediği eşyalardan TRAVELIUM sorumlu değildir.

Transfer esnasında araçta, araca zarar verecek gıda ve içeceklerin tüketilmesi yasaktır.

Yolcu işbu sözleşmeyi kredi kartı ödemesi ile  herhangi bir sebeple imzalayamamış olsa dahi, taraflar arasında geçerli olacak sözleşme şartlarını, internet sitesi veya ilanlar ile öğrenmiş olup, hizmeti sözleşmedeki yazılı şartlarda almayı kabul etmiştir.

Her bir araç için bagaj ve bavul kapasitesi araç tanımlama sayfasında belirtilmiş olup, fazla bagaj sebebiyle transfer aksamasına veya gerçekleşmemesi sebebiyle oluşabilecek aksaklıklardan TRAVELIUM sorumlu değildir.

Rezervasyon sırasında bildirilmeyen bisiklet, evcil hayvan ve golf çantaları kabul edilmeyecektir.

Eğer; tekerlekli sandalye ile seyahat ediyorsanız lütfen tekerlekli sandalyenin katlanabilir olup olmadığını rezervasyon formunda belirtiniz veya info@bobthedriver.com adresine konu ile ilgili detaylı bilgi veriniz.

Bagajların tam ve eksiksiz araçlara yüklenmesi ve araçtan teslim alınması müşteri sorumluluğundadır. Transfer sürücüsü alkol ya da uyuşturucu etkisindeki veya şoför ve araç güvenliğini tehlikeye atan yolcuları taşımama hakkına sahiptir. Rehber ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle ilgili bildirdiği kurallara uyacağını; 3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.


SÖZLEŞMENİN SÜRESİ:

Sözleşmenin süresi; İş bu sözleşme; söz konusu kayıt formunun düzenlendiği tarihte yürürlüğe girer ve herhangi bir ihtilaf vukuu bulmaz ise konuğun aldığı hizmet bittiğinde kendiliğinden sona erer. İhtilaf vukuunda ihtilafın kesin çözümüne kadarki dönemde bu sözleşme ilişkisi geçerli olacaktır.

Bu web Sitesinin kullanımından ve/veya Yasal Uyarı metninde yer alan koşul ve hükümlere ilişkin ya da Site içeriği ile bağlantılı olarak çıkabilecek uyuşmazlıklarda, site içeriği alternatif dillerde de kullanılmış olsa Türkçe Yasal Uyarı metni esas olup, İstanbul, Çağlayan Mahkeme ve İcra Daireleri münhasır yetkilidir.

Sözleşmeye Kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TURSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

PAKET TUR

Tüketiciye 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun ve 14.01.2015 tarihli paket tur sözleşmeleri yönetmenliği hükümleri doğrultusunda; yolculuk öncesi bilgilendirme yapılmış, TÜKETİCİ WEB SİTESİNİ OKUMUŞ, TÜM KOŞULLARI KABUL ETMİŞ ve aşağıdaki şartlarla iş bu sözleşme düzenlenmiştir.

KONU

İşbu sözleşmenin konusu: Tüketicinin TRAVELIUM’ ait nitelikleri, satış fiyatı TRAVELIUM ’un web sitesinde yer  alan hizmetin ve Satışı ve ifası ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Paket Tur sözleşmeleri Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi hakkındadır.
PAKET TUR SÜRESİ

Paket tur …/…/…. hareket tarihi …/…/…. Dönüş tarihi olmak üzere toplam … Gece …. Gündür. Paket turun başlangıç yeri ……….. ve bitiş yeri……….dir

*Tüketicinin Adı Soyadı:

*Adres:

*Tel:

*Gsm

*Ev:

*İş:

*Doğum Tarihi:

*E-mail:

*Tc Kimlik No:


GENEL HÜKÜMLER

1)TRAVELIUM ile tüketici arasında kayıt esnasında akit olunan iş bu sözleşme hükümleri tüketici tarafından okunmuş ve kendisi ile birlikte aynı geziye katılacağını bildirdiği diğer şahısların adına da aynı şartlar altında kayıtların yapılmasını talep ve kabul ederek imzalamıştır.

2)Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan katılımcı/lar adına taraf olduğunu ve onları temsil ve ilzam ettiğini bildiren tüketici, kendisine ilgili yasal mevzuat kapsamında yapılan ön bilgilendirme ile web sitesi içeriklerinden katılımcıya bilgi vermekle yükümlü ve sorumludur. Bu doğrultuda tüketicinin ziyaret ettiği web sitesi katılımcı tarafından ziyaret edilmiş sayılır.

Tüketici, kendisinin ve sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan katılımcı/ların bilgilerinin doğru olarak verilmesi ve sözleşmeye işlenmesinden sorumludur. Kimlik ve iletişim bilgilerinin hatalı bildirilmesi nedeniyle meydana gelebilecek neticelerden (örn. Havayolu cezası, vize sorunu vs ) TRAVELIUM sorumlu değildir.

Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzaların olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici(ler)nin TRAVELIUM aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler ve TRAVELIUM ’un tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel ya da tazminat ödemek zorunda kalması halinde TRAVELIUM ‘un sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye, sözleşmede imzası olmadığı iddiasında olan tüketicilere her ne nam altında olursa olsun ödemiş olduğu fazla bedeller için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını web sitesi vasıtası ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir.

3) TRAVELIUM, geziye katılan tüketicilerle, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin TRAVELIUM ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; araçların programlarında gösterilen saatlerde hareket yerinde bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, arızalanmalarından, sis, fırtına, tipi ve her türlü hava koşullarından, yol engeli gibi sebeplerden, yol güzergahlarını değiştirmelerinden, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, doğal afetler izinsiz yada izinli gösteri ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü force majör hali veya bunlara benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan , maddi manevi hasarlı kazalardan konaklama tesislerinin eksik veya hatalı hizmetlerinden , TRAVELIUM işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını doğrudan doğruya sorumlu olmadığı taraflar bilmektedirler.

Bu nedenle TRAVELIUM, tüketiciye karşı asıl sorumlu gibi müşterek ve müteselsil borçlu değildir. Tüketici bu gibi aksaklık ve kaza durumlarında öncelikle maddi manevi taleplerini asli sorumlulardan talep ve tahsil cihetine gidecektir. Alacağını tamamen alamadığı durumlarda kusursuz sorumluluk kaideleri dahilinde acentadan talep olunabilecek miktar, asli sorumlulardan tahsil edilemeyen miktar olabilecektir. Bu bedel hiçbir zaman tur bedelinin %60 ını geçemez.

4)Satın alınan hizmete VİZE HARÇLAR, İŞLEMLERİ ve HİZMETLERİ dâhil değildir. TRAVELIUM ‘un vize alma taahhüdü yoktur. Vize ve pasaport işlemleri tüketiciye aittir.

5)Vaki iptal bildirimi, her tüketiciye münferiden yapılabileceği gibi, yüksek tirajlı 2 gazetenin Türkiye baskısında ilan yolu ile genel olarak yapılabilir.

6)Tüketicinin satın almış olduğu tur programındaki gezinin başlamasından sonra meydana gelen değişikliklerden TRAVELIUM sorumludur. TRAVELIUM  tüketici aleyhine olduğu ve zarar gördüğü aşikar değişiklikleri, gezi sırasında veya gezi sonrasında TÜRSAB TURİZM TÜKETİCİLERİ TALEPLERİNİ DEĞERLENDİRME ÇİZELGESİ hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek hizmetler ile de telafi yoluna gidebilir.

Ek veya ikame hizmetlerin tüketici tarafından alınıp kullanılmış veya tüketilmiş olması tüketicinin bedel iadesi ve tazminat hakları ortadan kaldırır.

7)Tüketicinin başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde turu terk ettiğini TRAVELIUM yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek ve durumu bir tutanak altına aldırmak zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

8)Tüketicinin satın aldığı tur programının şikâyet ettiği halde sonuna kadar kullanması, şikâyetçi olduğu hususlar ile ilgili ikamet, hizmet ve iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.

9)Tüketicinin tur başlamadan etik ahlak ve genel tur kurallarına aykırı hareket etmesi halinde TRAVELIUM, durumu gerekçeli olarak tüketiciye bildirmek ve tur ücretini iade etmek koşulu ile müşteriyi tura almamak hakkına sahiptir. Tur başladıktan sonra tüketici, etik ahlak ve genel tur kurallarına aykırı davranırsa, durum bir tutanakla tespit edilir ve müşteri ile maiyetindekiler turdan çıkarılır. Bu durumda müşteriye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Bu madde sözleşmenin imzası ile tüketici tarafından kabul edilmiş olur.

10) TRAVELIUM sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatı hesaplamasında TÜRSAB TURİZM TÜKETİCİLERİ TALEPLERİNİ DEĞERLENDİRME ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

11)Fotoğraf turlarında rehberlik hizmeti verilmemektedir. Ancak bunun yerine turda profesyonel bir fotoğrafçı bulunmaktadır. TRAVELIUM turla ilgili fotoğrafçı ismini belirtmiş olsa dahi aynı nitelikleri haiz bir başka profesyonel fotoğrafçı ile değiştirme hakkına sahiptir. Turun niteliği gereği profesyonel fotoğrafçı tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu nedenle programda sarkmalar söz konusu olabilir.

Bu durumda tüketici/ler herhangi bir itirazda bulunamaz.

12) TRAVELIUM iş bu sözleşme kapsamında tüketiciye/tüketicilere ait elde etmiş olduğu kişisel verileri sözleşme konusu turun gerçekleşmesi için işleyebilir, ilgililerle paylaşabilir. Tüketici iş bu sözleşmeyi web sitesi üzerinden almakla buna peşinen rıza göstermiş olur.
SÖZLESMENİN ESASLI UNSURLARINDA DEĞİŞİKLİK

1) TRAVELIUM sözleşmede kararlaştırılan fiyatı gerekçesinin ve nasıl hesaplanacağının sözleşmede öngörülen hareket tarihinden en az 20 gün öncesinden katılımcıya yazlı olarak bildirmek koşuluyla bedelinin %5 ni geçmeyecek şekilde sözleşmede bedelinin döviz cinsinden belirlendiği yurt dışına yönelik paket turlarda fiyat değişikliğinin döviz kurunda meydana gelen olağan dışı değişikliklerden kaynaklanması, fiyat değişikliğinin yakıt giderindeki olağandışı değişiklerden kaynaklanması ve fiyat değişikliğinin liman, havaalanı gibi yerlerde tahsil edilen vergi, resim harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden meydana gelen değişikliklerden kaynaklanması halinde değiştirebilir.

2) TRAVELIUM esaslı sözleşme değişikliklerini ve bunun fiyat üzerindeki etkilerini tüketiciye derhal bildirecektir. Sözleşmenin esaslı unsurlarından birisinin değişmesi halinde tüketici bu değişikliği kabul edebileceği gibi, yapılan değişikliği kabul etmediğini

TRAVELIUM ‘a yazılı olarak bildirmek koşuluyla aşağıdaki seçimlik haklarından birisini kullanabilir.

a)DÜZENLEYİCİ veya ARACI tarafından sunulan eşit veya daha yüksek değerde başka bir tura ek bedel ödemeksizin katılma

b)Fiyat farkının kendisine iade edilmesi şartıyla daha düşük değerde bir paket tura katılma

c)Herhangi bir bedel ödemeksizin sözleşmeden dönme
EV-HAVALİMANI-EV TRASFERLERİ

Bu hizmetle ilgili olarak TRAVELIUM’un sorumluluğu sadece transfer bedelini ödemekle sınırlıdır. Transfer sırasında olası kazalarda doğrudan sorumlu olan taşıyıcı firmadır. GAZELLA bu hizmette ilgili olarak hiçbir sorumluluk kabul etmemekte olup tüketici iş bu sözleşmeyi imzalamak ve/veya transfer hizmetini kullanmakla bu şartları kabul etmiş olur.

TRAVELIUM, yurt içi turlarında İstanbul, Ankara(Merkez), İzmir(Merkez) şehirlerinden tura katılan tüketicilerine ev-havalimanı-ev transferi hizmetini ücreti karşılığında verebilir. Ancak fotoğraf turları için bu hizmetler kesin olarak verilmemektedir.

Ev-Havalimanı-Ev transferleri aksi belirtilmedikçe her aile için bir araç olarak verilmektedir. TRAVELIUM, tura ait uçağın kalkışından 3 saat önce havalimanında olunacak şekilde zamanlamayı yapıp, aracın tüketici adresinden hareket edeceği saatini tüketiciye bildirecektir.

Tüketici sözleşmede belirttiği bu adreste TRAVELIUM ‘in bildirdiği saatte hazır olmak zorundadır. Aksi takdirde gecikmelerden TRAVELIUM sorumlu olmayacaktır. Yine tur sonunda TRAVELIUM ‘in yetkilendirdiği araç tüketiciyi hava limanından alıp daha önce sözleşmede belirtilen adrese transferi sağlanacaktır.

Tüketici Atatürk Havalimanı haricindeki havalimanlarında şoförle buluşamaması durumunda daha önce kendisine bildirilen TRAVELIUM yetkilisini ya da turda beraber olduğu rehberini telefonla aramakla ve durum bilgisi vermekle yükümlüdür. Tüketicinin transfer için belirtilen saatte belirtilen adreste hazır olmaması havalimanlarına kadar olan güzergahta olabilecek trafik kazaları yol çalışmaları yolun trafiğe kapatılması, hava durumu nedeni ile trafiğin kapalı olması kolluk kuvvetlerinin araç kontrolleri ve aramaları, doğal afetler , terör hareketleri , izinsiz yada izinli gösteri ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü force majör hali nedeniyle yaşanacak gecikmelerden ve bu gecikmelerde dolayı Tüketicinin tura katılamamasından TRAVELIUM sorumlu değildir.

Transfer öncesi ya da sırasında araç yada şoförden kaynaklı bir sorun söz konusu olur veya TRAVELIUM sorunu gideremezse, tüketici’yi ilgili şehrin ticari taksisine binmesini ve bu bu bedeli fiş/fatura TRAVELIUM den ücretini tahsil etmesini istiyebilirler.


ÖDEMELER

Kayıt anında tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. Ödemesi yapılmayan Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezarvasyon iptal edilir. Bu durumda peşin alınan gezi bedelinin %35’ i ade edilmeyerek cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

Ödemeler ödemenin yapıldığı günkü merkez bankası efektif satış Euro kuru baz alınarak tahsil edilecektir.


İPTAL-VAZGEÇME-DEĞİŞİKLİKLER

1) TRAVELIUM gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. Ödediği tur ücreti (vize ve harç ücretleri hariç ) ve tüketici (ler) borç altına sokan tüm belgeleri 14 gün içinde tüketici (ler) ye iade edilir.

2)Tüketicinin web sitesinden satın aldığı turu, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar TRAVELIUM’ yazılı olarak bildirmek koşuluyla istediği kişiye devir hakkı mevcuttur. Paket tur sözleşmesini devreden ve devralan, TRAVELIUM’ a karşı bakiye tutarın ve söz konusu devirden doğan tüm ek masrafların mahkul olması ve DÜZENLİYİCİ veya ARACI tarafından katlanılan gerçek maliyeti aşmaması kaydıyla ödenmesinden müteselsilden sorumludur.

3)Tüketicinin başlangıcının kaçırdığı tura sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmesi durumunda, TRAVELIUM, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir.

Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

4)Mücbir sebepler: yer sarsıntısı, yangın, yanardağ patlaması, sel, fırtına, kasırga, sis, çığ, yıldırım gibi ve bunlarla sınırlı olmaksızın doğal afetler veya salgın hastalıklar ile nükleer, kimyasal felaket veya serpintiler ile salgın hastalıklar ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzer durumlar ve olaylar ile olağanüstü haller ve olumsuz hava koşulları yol engeli, görev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir.

Ayrıca Türkiye’de sınır komşularından veya paket tur tur kapsamında gidilecek ülke /ülkelerde, sınır kapılarında ve /veya sınır kapısına komşu ülkede, uluslar arası hava kara ve deniz ulaşımının engelleyen olağan üstü hallerde savaş veya seferberlik halleri, halk ayaklanmaları, saldırı veya terör hareketleri, sabotajlar, isyanlar, işgal ve iç savaş, devrim, ayaklanma, zorla el koyma, askeri darbe veya yönetime zorla el konulması, sivil kargaşalar endüstriyel anlaşmazlıklar, hükümet yaptırımları, ambargo, görevler, lokavtlar, limanların kapalı veya dolu olması bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü olağan üstü haller veya çalışanları işten alıkoyabilecek haller de taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir.

5) TRAVELIUM, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 20 gün öncesine kadar kısmen gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini programda belirtmiş ve gezilecek yer olarak    gösterilmiş    yerlerin    ziyaret    sıralarının    değiştirebilir.    Bu durumda tüketicinin    tazminat    hakkı  doğmaz


EKSİK İFA

1)Tüketici, sözleşmenin ifası sürecinde ortaya çıkan her türlü eksikliği TRAVELIUM’ a derhal bildirmek zorundadır bu eksiklik giderilmediği taktirde tüketicinin sözleşme bedelinden indirim talep etme hakkı vardır. TRAVELIUM ‘un paket tur başladıktan sonra önemli bir yükümlülüğünü yerine getirmediği veya getiremeyeceği tespit edildiğinde, TRAVELIUM paket turun devam etmesi için tüketiciye ilave maliyet getirmeyen eş değerde alternatif düzenlemeler sunar ve tüketiciye teklif edilen hizmetlerle sunulan hizmetler arasında fark tazmini eder.

2)Sözleşmeden dönülmesi durumunda, TRAVELIUM, tüketicinin paket tura başladığı yere veya üzerinde anlaşılan başka bir yere ücretsiz naklini sağlayacaktır ve zorunlu konaklama olması halinde yapılan giderleri karşılayacaktır.

SÖZLEŞMENİN FESHİ

1)Tüketici feshi talebini TRAVELIUM’ e yazılı olarak bildirmek kaydıyla sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Tüketici tarafından turun başlamasından en az 30 (otuz gün) önce yapılan fesih bildirilerinden, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerinden doğan masraf hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın

TRAVELIUM, Tüketicinin ödemiş olduğu bedeli kendisine iade edecektir.

Tüketici veya birinci derecede akrabaları için; kanunlarda yer alan mücbir sebep halleri, tüketicinin,  tur sözleşmesinin hükümlerinden herhangi birinin yerine getirilmesine engel olacak derecedeki ağır kaza tedavi gerektiren ağır hastalık ölüm halleri TÜKETİCİ için mücbir sebep hali kabul edilir. Tüketici mücbir sebebin varlığını resmi kurumlardan alınacak geçerli belge ile ispatlamak zorundadır. Tüketicinin gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya bu maddede belirtilen mücbir sebep nedenleri ile paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala yazılı veya kalıcı veri saklayıcısı ile fesih bildiriminde bulunması halinde ödenmesi zorunlu vergi, harç  v.b yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile 3. Kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olamayan bedeller hariç olmak üzere herhangi bir kesinti yapılmaksızın tüketicinin ödemiş olduğu bedel fesih bildirimi TRAVELIUM e ulaşmasından itibaren 14 gün içinde tüketiciye iade edilir.

2) Turun başlamasına 30 günden daha az 15 günden fazla kalan süre içinde yapılan fesihlerde tur bedelinin %50 si kesilerek bakiyesi tüketiciye iade edilir. turun başlamasından 15 günden daha az bir zaman kala feshi gerçekleşirse tüketiciye herhangi bir iade yapılmaz.

3)Tüketicinin gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına 30 günden daha az bir süre kala feshi bildiriminde bulunması halinde ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere herhangi bir kesinti yapılmaksızın katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilecektir.

4) TRAVELIUM, feshi bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren on dört gün içerisinde tüketicinin ödemiş olduğu bedeli kendisine iade etmeyi kabul eder.


SORUMLULUKTAN KURTULMA

1) TRAVELIUM, sözleşmeye aykırılığın aşağıdaki hallerde kaynaklanması durumunda sözleşmenin hiç veya gereği gibi ifa edilmesinden doğan zararlardan sorumlu tutulamaz:

a)Katılımcının kusurun bulunması.

b)Sözleşmenin ifası sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması.

c)Mücbir sebebin bulunması.

ç) Tur düzenleyicisinin aracısının veya bağımsız hizmet sağlayıcısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi.

d) Turun düzenlenmesi için ön görülen asgari katılım sağlanamaması nedeniyle iptal edilmesi ve iptalin sözleşmede öngörülen sürede turun başlamasından en az 20 gün önce yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirilmiş olması.

2) TRAVELIUM, düzenlenmiş olduğu turlarında, turu gerçekleştirecek gemiden kaynaklanan ve  TRAVELIUM  tarafından gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri arıza, gecikme ve iptalden (rotanın veya limanın değişmesi, hava koşulları vs.) sorunlu olmayacaktır.

3) TRAVELIUM , tura ait uçağın gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri kendisinden kaynaklanmayan sebeplerden veya mücbir sebeplerden dolayı

Kalkmaması sonucunda tüketicinin, uğradığı zararlardan dolayı sorunlu tutulamaz.


WEB SİTESİ

Tüketici, işbu sözleşmeyle birlikte TRAVELIUM in tur hakkında web sitesinde yer alan bilgileri okuyup kabul ettiğini beyan eder.

Hizmet Alan(lar) Adına İmzalayanın Adı/Tarih/İmza:

TRAVELIUM  Adına Tarih/İmza:

Güncelleme Tarihi: 01/11/2017
 

{{'staticpage.hizmetler' | translate}}